Alman yüksek mahkemesi, reklam engelleme talebini reddetti
Alman yüksek mahkemesi, reklam engelleme talebini reddetti
içinde

Alman yüksek mahkemesi, reklam engelleme talebini reddetti

Chrome logosu Resim telif hakkı AFP Resim yazısı Google Chrome ve diğer bazı tarayıcılar artık bazı reklamları varsayılan olarak engelliyor

Almanya’nın yüksek mahkemesi, reklamları web sitelerinden kaldıran popüler Adblock Plus programını kullanan kullanıcıları durdurmaya çalışan yasal bir davayı reddetti.

Dava, üç yıl önce Alman yayıncısı Axel Axeler tarafından başlatıldı.

Bu, Adblock Plus’ın insanların sitelerinde reklam görmelerini engelleme şeklinin haksız rekabete dönüştüğünü iddia etti. < Axel Springer, meseleyi Almanya Anayasa Mahkemesine taşıyarak yasal sorununu devam ettireceğini söyledi.

Serbest konuşma h2>

Adblock Plus, yaygın olarak açılan reklamları ve sınırı durdurmak için yaygın olarak kullanılıyor kullanıcıların çevrimiçi ortamda gittikleri web siteleri tarafından takip ediliyor. Köln’de bulunan Adblock Plus yaratıcısı Eyeo, yazılımın PC versiyonunun 400 milyondan fazla kez indirildiğini iddia ediyor.

div>

Alman yayıncılık firması, 2015 yılında Adblock Plus’tan şikayet ederek, şirketlerin reklamlarının engellenmesini durdurmak için “beyaz liste” üzerinde ödeme yapmasına izin vererek rekabet yasalarını ihlal ettiğini ileri sürdü. Mahkeme, 2015 yılında yasal işlemin ilk turunu kaybettikten sonra Yüksek Mahkemeye gitti.

İlgili yasal işlem başlatmış olan diğer Alman medya şirketleri, reklamların basit bir şekilde engellenmesi için tasarlanan yerel yasaların ihlal edildiğini söyledi. Rekabetin teşvik edilmesi.

Yüksek Mahkeme, Springer’in iddialarıyla aynı fikirde değildi ve herhangi bir yasa ihlal edilmediğini söyledi çünkü bireysel kullanıcıları, yazılımı kullanıp kullanmadıklarına bağlıydı.

Ayrıca, Eyeo’nun beyazın bazı ilanlarını beyaz listeye koymaya zorladığı yönündeki daha düşük bir mahkeme kararını bozdu.

Eyeo kararı memnuniyetle karşıladı ve yaptığı açıklamada, “Almanya’nın en yüksek mahkemesinin” heyecanlandığını söyledi. İnternet’te istenmeyen reklamları engellemek için her internet vatandaşının sahip olduğu hakları doğruladı “.

Karardan sonra, Springer’in medya yasası başkanı Claas-Hendrick Soehring, kararın” özgür medyanın kalbi “olduğunu söyledi. “.

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + nine =

Yapabileceğimizden daha iyi seçip ekebilecek robotlarla tanışın

Yapabileceğimizden daha iyi seçip ekebilecek robotlarla tanışın

Facebook, Avrupa gizlilik yasalarından milyarları hariç tutacak

Facebook, Avrupa gizlilik yasalarından milyarları hariç tutacak