Facebook, Avrupa gizlilik yasalarından milyarları hariç tutacak
Facebook, Avrupa gizlilik yasalarından milyarları hariç tutacak
içinde

Facebook, Avrupa gizlilik yasalarından milyarları hariç tutacak

Facebook'un Menlo Park kampüsü Resim telif hakkı Getty Images Resim altyazısı Daha önce Facebook Ireland’ın yetkisi altında olan toplam 1,5 milyar kullanıcı ABD merkez ofisine taşındı

Facebook hizmet şartlarını değiştirdi, yani 1,5 milyar üye Avrupa’ya gelen zorlu yeni gizlilik korumaları altında koruma altına alındı.

Firma, kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili olarak dünyanın dört bir yanındaki milletvekilleri ve düzenleyicileri tarafından bir dizi soruyu yanıtlarken ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların İrlanda’daki Avrupa genel merkezi aracılığıyla düzenleneceği dönüşleri değiştirmek.

Facebook, dünya çapında daha temiz bir gizlilik kuralları planladığını söyledi.

Reuters tarafından bildirilen hareket, Facebook dışındaki AB dışındaki Facebook kullanıcılarını Facebook İrlanda yerine Facebook’ta görecek. < / _100941608_gdpr.gif Resim telif hakkı Getty Images Resim yazısı Teknoloji Firmalar, Mayıs ayı sonundan önce GSYİH’ya uygun olduklarından emin olmak için acele ediyorlar.

Değişim, iki milyardan fazla üyesinin% 70’inden fazlasını etkileyecek. Aralık itibariyle Facebook’un ABD ve Kanada’da 239 milyonu ve Avrupa’da 370 milyonu vardı.

Ayrıca Afrika, Asya, Avustralya ve Latin Amerika’da da 1,5 milyar üye vardı ve bunlar etkilenenler oldu. değişim.

ABD ve Kanada’daki kullanıcılar hiçbir zaman Avrupa kurallarına tabi tutulmamışlardır.

“GSYİH ve AB tüketici yasası, AB’ye dahil olduğumuz terimler ve veri politikaları için özel kurallar belirledi Facebook. Facebook’taki küresel gizlilik sorumlusu Stephen Deadman, Facebook’taki Facebook’taki gizlilik korumaları, kontrolleri ve ayarları kullanan herkese sunduğumuzun açık olduğunu belirtti. AB ve Kanada’da rıza gösterimi Facebook gizlilik ayarları skandaldan sonra yenilendi Facebook değeri gizlilik ihlali sayesinde 37 milyar dolar düştü Facebook Alman gizlilik yasalarını çiğnedi, mahkeme kuralları

KPMG danışmanlığında dijital bir gizlilik uzmanı olan Sylvia Kingsmill, bu tür hareketlerin “kolay bir yol olduğunu” söyledi “teknoloji firmaları için.”

“Bence, kamu beklentisi, şirket devlerine özgürce bıraktıkları verilerinin korunduğudur ve bence bu tür bir hareket, Bunu yap. ”

Düzenleyicileri ve milletvekillerini ekledi ABD ve Kanada’da “oyun değiştiren” GSYİH tarafından sunulan aynı kontrolleri yansıtacak kendi yasaları üzerinde çalışıyorlardı.

Olumlu adım h2>

2008’de Facebook’u İrlanda’daki uluslararası merkez, ülkenin düşük kurumlar vergisi oranlarından faydalanmasına karşın, aynı zamanda ABD ve Kanada dışındaki tüm kullanıcıların Avrupa düzenlemeleriyle korundukları anlamına da geliyor.

Değişiklik, Avrupa dışındaki kullanıcıların artık İrlanda veri koruma komisyoncusu veya İrlanda mahkemelerinde şikâyet başvurusunda bulunmak.

Gelecek ay yürürlüğe girecek olan GSYİH, AB tüketicilerine verilerinin üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Ayrıca, ince ölçekli firmaların yıllık global gelirlerinin% 4’üne kadar veri kurallarını ihlal ettiğine de söz veriyor.

Facebook, 87 milyon kullanıcıya kadar verilerin toplanması olasılığının ortaya çıkmasıyla son derece yakından incelendi. Siyasi pazarlama firması Cambridge Analytica’nın rızası olmadan.

Facebook’un skandala ilgisi konusunda Kongre’ye verdiği yanıtta Mark Zuckerberg, GSYİH’nın “internet için çok olumlu bir adım olacağını” söyledi.

Yönetmeliklerin ABD’de uygulanıp uygulanmayacağı sorulduğunda, “Dünyadaki herkesin iyi bir gizlilik korumasını hak ettiğini düşünüyorum” diye cevap verdi.

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − five =

Alman yüksek mahkemesi, reklam engelleme talebini reddetti

Alman yüksek mahkemesi, reklam engelleme talebini reddetti

Deepfakes: Yüz Değiştirme yazılımını açıkladı

Deepfakes: Yüz Değiştirme yazılımını açıkladı