Google'ın SMS değişimi kullanıma hazır
Google'ın SMS değişimi kullanıma hazır
içinde

Google’ın SMS değişimi kullanıma hazır

Sohbet uygulaması Resim altyazısı Sohbet, Android’in Mesajlar uygulamasına modern özellikler ekler

Google, Android telefonlarda SMS metin mesajlarının yerini alacak şekilde tasarlanan yeni Sohbet mesajlaşma hizmetinin global sunumunu başlattı.

Chat SMS metinleri gönderilemeyen grup metinleri, videolar, yazım göstergeleri ve okundu bilgisi gibi özellikler.

Sohbet, Android telefonlarda varsayılan mesajlar uygulamasıyla entegre olacak.

Ancak, hizmeti etkinleştirmek ve şifrelenmiş mesajlar sunmamak mobil operatörlere bağlıdır.

Yeni sistem birkaç yıldır geliştirilmekte, ancak şimdi başlıyor Android telefonlarında görünmek için. _100957031_ctt.png Resim telif hakkı Google Resim başlığı Sohbet, kişilerin bir kişi ne zaman yazdığını görmesini sağlar

Zengin İletişim Hizmetleri için Evrensel Profil (RCS) olarak bilinen standarttır – ancak bu ürün kullanıma sunulduğunda daha fazla Tüketici Dostu adı verilir. Android cihazlar için.

Google, Sohbet’i geliştirmek için Vodafone, T-Mobile ve Verizon ve Samsung, LG ve Huawei gibi üreticilerden oluşan 50’den fazla mobil ağ ile çalıştı.

Uyumluluk h2>

Sohbeti dünya çapında yayınladıktan sonra, Android kullanıcıları diğer Android kullanıcılarına mesaj gönderirken gelişmiş özelliklerden yararlanabilir.

Apple’ın iMessage sisteminde olduğu gibi ecipient’in Sohbet uyumlu bir cihazı yok, mesajlar eski SMS sistemi aracılığıyla gönderilecek.

Google, Sohbet’in yeni bir Google uygulaması olmadığını vurguladı. RCS bir iletişim standardı olduğundan, işlevselliği açmak için bireysel mobil ağlara ve telefon üreticilerine bağlıdır.

Mesajlar internet üzerinden gönderildiği için, müşterinin SMS metin mesajı indirimini kullanmayacaklar. . Bununla birlikte, bir mobil operatör teoride müşterileri Sohbet’i kullanmak için ayrı bir ücret talep edebilir.

ABD’deki mobil devi Sprint zaten Chat işlevselliği sağlıyorken, Kanada’daki Rogers da hizmeti açmış durumda. < Microsoft, RCS'yi destekleyen şirketlerden biri ancak Windows 10'a Sohbet işlevselliği ekleyip eklemeyeceğini onaylamadı. Apple, projeye kaydolmadı.

Artık Android’in varsayılan değerlerinin yerine geçtiği Samsung Cihazlarında mesajlaşma uygulaması RCS’yi kendi yazılımı ile entegre edecektir.

Güvenlik uzmanları, Chat’in şifreli iletişim sunmadığı konusunda uyardı. SMS’te olduğu gibi, sohbet mesajları mobil ağ üzerinden geçerken şifreli değildir.

Google’ın Anıl Sabharwal yaptığı açıklamada, teknoloji haberleri sitesi The RC’ın “RCS’in bir taşıyıcıya ait hizmet olarak kalmaya devam ettiğini” söyledi. yasal olarak ele geçirilebilir.

Şirket, iki yıl içinde Android telefonlarda yaygın olarak kullanılabilirliği beklediğini söyledi.

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 12 =

Google Allo sohbet uygulaması gizlilik kurallarını zayıflatıyor

Google Allo sohbet uygulaması gizlilik kurallarını zayıflatıyor

Nintendo yeni 'Super Smash Bros.' için bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor. E3'te

Nintendo yeni ‘Super Smash Bros.’ için bir turnuvaya ev sahipliği yapıyor. E3’te