Köpekler gerçekten sahiplerine benziyor - ama beklediğiniz şekilde değil
Köpekler gerçekten sahiplerine benziyor - ama beklediğiniz şekilde değil
içinde

Köpekler gerçekten sahiplerine benziyor – ama beklediğiniz şekilde değil

Köpekler gerçekten sahiplerine benziyorlar - ama beklediğiniz gibi değil Kim bu sevimli doggoya benzemek istemez ki? (Resim: Getty)

Köpeklerin gerçekten sahiplerine benzedikleri ortaya çıkıyor.

Köpek bağırsağından gelen ‘mikrobiyom’ genleri – sindirimi ve metabolizmayı destekleyen vital bakteriler topluluğu – birçok benzerlik göstermektedir. insanlar, bilim adamları buldular. sec_8708906.jpg? Quality = 80 & amp; strip = all & cro Masterchef yarışmacı Londra Maratonunda çöküşten sonra ölüyor

A 129 köpek dışkı örneğinden alınan mikrobiyal DNA incelemesi, bunun domuzlara veya farelere eşdeğerden daha fazla insan olduğunu göstermektedir.

Araştırmacılar, ikiden 64 köpeğe dayanan milyonlarca gut mikrobiyom geninden oluşan bir katalog oluşturdu. ırklar – beagles ve retrieverlar.

Ayrıca, diyet değişikliklerinin köpek ırkına bakılmaksızın hem köpeklerin hem de insanların bağırsak bakterileri üzerinde benzer bir etkiye sahip olduğunu keşfettiler.

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videosunu destekleyen bir web tarayıcısına yükseltmeyi düşünün

Almanya’nın Heidelberg şehrindeki Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı’ndan lider bilim adamı Dr Luis Coelho şunları söyledi: “Gen içeriği arasında birçok benzerlik bulduk. İnsan ve köpek bağırsak mikrobiyomlarının. Reklam Reklamı

‘Bu karşılaştırmanın sonuçları insanın en iyi arkadaşına daha çok benzediğimizi göstermektedir.’

Köpekleri incelemek yardımcı olabilir bilim adamları diyetin insan bağırsak mikropları üzerindeki etkisini ve bunun sağlığa olan etkisini daha iyi anladılar.

‘Evcil hayvanların birçoğu onları ailenin bir parçası olarak görüyor ve insanlar gibi köpeklerin de giderek artan bir obezite var. sorun ‘Dr Coelho dedi.

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + fourteen =

YouTube reklamcılığının erkeklerin anonim seks yapmasına izin veren 'fuhuş için Bitcoin' reklamı

YouTube reklamcılığının erkeklerin anonim seks yapmasına izin veren ‘fuhuş için Bitcoin’ reklamı

Facebook, kullanıcılarına ödeme yapmalıdır çünkü sosyal ağ, bir “emek biçimi” dir

Facebook, kullanıcılarına ödeme yapmalıdır çünkü sosyal ağ, bir “emek biçimi” dir