Teknoloji

Melih Gökçek sanal gerçeklik işine giriyor

Melih Gökçek sanal gerçeklik işine giriyor
Melih Gökçek sanal gerçeklik işine giriyor

Yıllardır Ankara Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Melih Gökçek için, son zamanlarda belediye başkanlığından sonra hangi mesleği yapacağı merak ediliyor. Kafalarda bu çeşit sorular oluşmuşken, Oda TV’nin haberine göre Melih Gökçek’in  Türk Patent Enstitüsüne İ. Melih Gökçek ar/vr markasını tescil ettirmek için başvurduğu ortaya çıktı. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi‘nin yaptığı açıklamada ortaya çıkan bu bilgi bizi oldukça şaşırtmış durumda. Hali hazırda sanal gerçeklik pazarında pek fazla etkin rolümüz olmadığını varsayarsak, gelişmekte olan bu pazara erken daldığımızda güzel işler ortaya koyabiliriz.

Ayrıca Milletvekili Hakverdi, Gökçek’in bu proje ile yapacağı işleri ANKAPARK’ta kullanabileceğini söyledi. Yakın zamanda istifa etmesi beklenen Melih Gökçek, bakalım nasıl projeler ile karşımıza çıkacak? Oculus Rift ve HTC Vive‘ın hala piyasada tam olarak yer edinemediği bu dönemlerde, belki de Türk yapımı yerli bir sanal gerçeklik cihazı ile karşılaşabiliriz. 

Ulaşılabilirlik konusunda en kolay cihaz olan PS VR ise şu anda pazarın galibi konumunda bulunuyor. Sadece PlayStation 4’e ihtiyaç duyan PS VR’ın yeni modelinin nasıl olacağı ise merak konusu olmuş durumda.

sizlere www.blogperest.com farkıyla sunulmuştur

Blog Yazarı

Yorum Yaz

Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Sizde Bir Yorum Bırakın

%d blogcu bunu beğendi: