Nasa, yabancı dünyaları ve dünya dışı hayatı bulmak için öncü misyonu başlattı
Nasa, yabancı dünyaları ve dünya dışı hayatı bulmak için öncü misyonu başlattı
içinde

Nasa, yabancı dünyaları ve dünya dışı hayatı bulmak için öncü misyonu başlattı

Nasa, uzaylı dünyaları ve dünya dışı yaşamı bulmak için öncü misyonu başlattı Gezegen avcılığı, bir SpaceX Falcon 9 roketinde patladı (Fotoğraf: AP)

Nasa, en büyük soruyu cevaplayabilecek cesur yeni bir misyon başlattı evren.

Geçtiğimiz günlerde, geçtiğimiz günlerde komşu yıldızların etrafında yaşamı destekleyebilecek yeni dünyalar bulmak için bir arayışa geçen Transoplanet Anketi Uydu (TESS) uzay aracı patladı.

TESS gemiye uzandı bir SpaceX Falcon roketi ve iki yıl boyunca Dünya yörüngesine girerek, etrafındaki yörüngedeki herhangi bir gezegeni bulmak ve tanımlamak için yıldızları taramak.

Binlerce yıldızın beklentisiyle yüz binlerce yıldız incelenecektir. kendi güneş sistemimizin dışındaki gezegenler – gezegenlerin kozmik arka bahçemizde ortaya çıkar.

Kayalık ve buzlu gezegenleri bulmayı umarız. devler ve muhtemelen su dünyaları olarak. Sonda, Dünya ve Neptün – hatta bir Dünya ikizinin büyüklükleri arasındaki Süper Dünyalar’ı bile keşfedebilirdi. Artist’in Transiting Exoplanet Survey uydusunun izlenimi (Fotoğraf: Reuters)

‘Gökyüzü daha güzel olacak, daha müthiş olacak, geceleri parıldayan yıldızların etrafında dönen gezegenler olduğunu bilerek, NASA’nın en iyi bilim yöneticisi, Thomas Zurbuchen. Reklam İlanı

Tess hayatı doğrudan aramayacak, ancak her türden gezegenler için, özellikle de Goldilocks ya da bir yıldızın yaşanabilir bölgesinde söz konusu olanlar için keşif yapacak: sıcaklıkların olduğu bir yörünge ne soğuk ne de çok sıcaktır, ama yaşamı besleyen suyun sıvı formda var olması doğrudur.

En umut verici adaylar, NASA’nın James Webb’i de dahil olmak üzere geleceğin daha büyük, daha güçlü gözlemevleri tarafından incelenecektir. Uzay Teleskobu, Hubble’ın mirasçısı olarak birkaç yıl daha sürecek. Bu teleskoplar, gezegenlerin yaşamın herhangi bir maddesinin atmosferini arıtıyor: su buharı, oksijen, metan, karbondioksit.

‘Tess, nereye bakacağımızı ve ne zaman bakacağımızı söyleyecek,’ dedi Misyonun baş bilimcisi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden George Ricker.

Tess, son dokuz yıl içinde birkaç bin exoplanet keşfettikten sonra NASA’nın Kepler Uzay Teleskobu’nun son halini alan bir kişidir. < img width = "620" yükseklik = "414" src = "http://www.blogperest.com/wp-content/uploads/2018/04/nasa-yabanci-dunyalari-ve-dunya-disi-hayati-bulmak-icin-oncu-misyonu-baslatti-5addbcfdda0dc.jpg" alt = "TESS , Transiting Exoplanet Survey Satellite, 28 Mart 2018'de Reuters tarafından elde edilen bu fotoğrafta gösterilmiştir. NASA, 16 Nisan ve Haziran ayları arasında bir süre bombardıman için bir SpaceX Falcon 9 roketinde Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden yörüngeye TESS'i göndermeyi planlamaktadır. İki yıllık bir görevde, NASA / REUTERS DİKKAT EDİTÖRLERİ aracılığıyla Handout - BU GÖRÜNTÜ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN TARAFINDAN SAĞLANMIŞTIR. " /> TESS Mart 2018’de testlerden geçiyor (Resim: Reuters)

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 13 =

Güneş sistemimizde Nibiru'ya çok benzeyen gizemli kayıp gezegenleri gerçekten var.

Güneş sistemimizde Nibiru’ya çok benzeyen gizemli kayıp gezegenleri gerçekten var.

YouTube reklamcılığının erkeklerin anonim seks yapmasına izin veren 'fuhuş için Bitcoin' reklamı

YouTube reklamcılığının erkeklerin anonim seks yapmasına izin veren ‘fuhuş için Bitcoin’ reklamı