Nokia C6-01 Soft Format ve Hard Format Atma

Bir çok arkadaş Nokia C6 01’e nasıl soft ve hard format atıldığını öğrenmek istemişler bende konuya yardımcı olmak için nasıl format atacaklarını anlatayım istedim.

1. Soft format atmak *#7370# tuşlarına basın (ilgili uyarıyı mutlaka okuyun) telefon kapanacak ve tekrar başlayacaktır (açılması bir kaç dakika sürer).

Uygulama hafıza kartına dokunmayıp Telefon hafızası dahil bütün ayarları sıfırlıyor ilk aldığınız günkü gibi oluyor. Format atmadan önce rehber, mesaj, ajanda gibi bilgileri bilgisayara yada hafıza kartınıza yedekleme yapmanızı öneririm. Formatladıktan sonra telefon açıldığında “Hafıza kartı hazırlanıyor” uyarısı geliyor, hafıza kartınızda bulunan uygulamaları tekrar yüklüyor. Bu aşamada telefona müdahale etmeyin.

2. Hard format atmak için; 4 tuşa birden basmanız gerekir, telefon kapalı halde iken telefonunuzun Menü,Ses kısma,Kamera tuşlarına basılı iken telefonun açma tuşuna basıyoruz, Nokia logo gelene dek tuşları basılı tutuyoruz hoşgeldiniz mesajı geldiğinde format başarılı demektir.

3 Comments

  1. ahmet says:

    bende bu plroblemi yaşıyordum telefonumda bi arkadaşım söledi 11820 yi aradık yardımcı oldular

  2. değerli bilgiler ve emeklerin için teşekkürler..

Leave a comment