Ofcom yerel TV kanallarını dağıtmak istiyor
Ofcom yerel TV kanallarını dağıtmak istiyor
içinde

Ofcom yerel TV kanallarını dağıtmak istiyor

Büyük Merkez TV Resim telif hakkı Big Center TV Resim yazısı Birmingham’ın Big Center TV’si değiştirildi

​​Media regulator Ofcom, “ekonomik yaşayabilirlik” konusundaki endişeleri dikkate alarak, İngiltere genelinde yerel TV kanallarının daha da yaygınlaşmasını önermeyi önerdi.

İngiltere’de daha sonra kültür sekreteri Jeremy Hunt tarafından hazırlanan planın bir parçası olarak İngiltere’de 30’dan fazla yerel TV istasyonu kuruldu.

Ancak kanalların birçoğu finansal zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bir izleyici çekmek için çaba sarf ediyorlar.

Ofcom artık yerel kanalların yayılmasını kaldırmayı önerdi.

“Ek yerel TV kanalları için oluşturulacak yeni bir altyapı gerektirmiyor, Şu anki görüşümüzde, ekonomik olarak uygulanabilir. Aynı zamanda, havadaki birçok yerel hizmeti de zayıflatabilir, “dedi bir sözcü. Resim telif hakkı Bu Manchester Image başlığı Bu TV’nin şu anda birkaç yerel lisansa sahip olması

Maliyet dahil olmak üzere bazı başlangıç ​​maliyetlerini finanse etmek için TV lisans ücretinden para alındı iletim altyapısı inşa etmek.

Başarılı teklif sahiplerine dijital karasal televizyonda (Freeview) tanınmış bir kanal numarası verildi, ancak lisans sözleşmelerinin bir parçası olarak yerel haber kontenjanı üretmek zorunda kaldılar.

2013’te başlatılan ilk hizmetten bu yana: birkaç istasyon – başkentin servisi de dahil olmak üzere – Londra Live – Ofcom’dan yerel haber yükümlülüklerini azaltmalarını isteyerek, istasyonların birçoğunun kalitesizliği nedeniyle alay konusu oldu çıktıları ya da yayın kurallarını ihlal etmek için Ofcom’a bildirilmiştir. Bazı istasyonlar operasyonları birleştirdi ve şimdi para kazanmak için yerel olmayan programlar yayınladı

STV İskoçya, Glasgow, Aberdeen ve Ayr gibi çeşitli şehirler için yayın lisansını kazandı. Bununla birlikte, yerel STV2 servisi zarar vericidir ve Mart ayında şirket, operasyonlarının “stratejik bir incelemesini” gerçekleştirdiğini söyledi.

Ofcom, yerel TV adayları olarak 13 farklı yer belirledi ancak şimdi, kullanıma sunulmaya son vermeyi düşünüyor.

“50.000’den az hanehalkı kapsama alanı olan yerlerin çoğu lisansı, uygulanabilir uygulamaları çekmeyi başaramadı” ifadesini kullandı.

Ayrıca, BBC’nin artık finanse etmemesi gerektiğinden, iletim altyapısının inşaat maliyetinin yasaklandığını da öne sürdü.

Ofcom, şirketleri tekliflerine cevap vermeye davet etti.

Sen Ne düşünüyorsun?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × one =

Şirketler cüzdan verilerini nasıl kullanır?

Şirketler cüzdan verilerini nasıl kullanır?

Facebook 'kiralık gay seks' mesajlarını kaldırır mı

Facebook ‘kiralık gay seks’ mesajlarını kaldırır mı